Strzelinianka Strzelin 1-1 Piast Żerniki-Wrocław

Polonia Jaszowice 2-0 Energetyk Siechnice

Orzeł Prusice 1-0 KP Brzeg Dolny

(Krajewski)

Barycz Sułów 6-2 KS Żórawina

(Trembecki, samobójcza, Szalkowski, Wybierała, Nowacki, Basa - Lach, Kuriata)

Do przerwy było 1-1 z lekką tylko przewagą gospodarzy. Do około 30 minuty faktycznie to Sułów grał swoje, lecz ostatnie 15 minut pierwszej części w bardzo marnym wykonaniu. Nic się nie działo i kibice mogli przez chwilę "pograć w karty". Po przerwie, od razu po pierwszym gwizdu, w pierwszej akcji niefortunnie nabity został zawodnik gości i piłka wpadła do ich bramki, a sędzia zaprotokołował gola samobójczego. Zaraz po rozpoczęciu gry po stracie gola, "dobrą akcje" przeprowadzają goście i Dawid Kuriata doprowadza do remisu 2-2. Dodać należy, iż bramka padła po strzale z dystansu (jak opisują to kibice, z połowy boiska). Następnie KS opada z sił a dobrze przygotowany zespół Baryczy wykorzystuje sytuację i po błędach gości urządzają sobie trening strzelecki. W meczu doszło do kilku niepotrzebnych ekscesów, które mamy nadzieję się nie powtórzą. Mnożyły się faule, gra się zaostrzała i w pewnym momencie wybuchła "bójka" którą szybko załagodził arbiter. Mecz kończy się wynikiem 6-2 i punkty zostają w pięknej dolinie Baryczy.

Lotnik Twardogóra 3-1 GKS Kobierzyce
(
P.Witiw, 2x Grabowski - Cichy)

Spotkanie pomiędzy MKP Wołów a Czarnymi Jelcz-Laskowice rozpoczęło się około 15 minut po godzinie 11, opóźnienia były spowodowane lekkim spóźnieniem gości na to spotkanie. Pogoda była wymarzona na rozgrywanie spotkania, za oknem termometry pokazywały 15 stopni, a na niebie widoczne było słońce. Nic więcej tylko brać piłkę i grać. Jedynym nieobecnym w tym spotkaniu był Adam Wysoczański(Środkowy obrońca), który z powodu skręcenia kostki odbywa 2 tygodniową pauzę, ale prawdopodobnie na spotkanie 18 kolejki, czyli mecz z FC Wrocław Academy będzie już gotowy.

Pierwszą połowę można podzielić na 3 okresy gry. W pierwszych 15 minutach, nasz zespół starał utrzymywać się przy piłce, konstruować akcje, oraz oddawać strzały na bramkę Czarnych. Jednak tych strzałów w pierwszym kwadransie było bardzo mało, i można było je policzyć na palcach jednej ręki. Przez pierwsze 15 minut nic ciekawego, porywającego kibiców się nie zdarzyło. Kolejny okres gry to czas spotkania od 15-30min. W tym okresie drużyny zaczęły grać równorzędnie, zaczęła się wyrównana gra. Więcej ataków przeprowadzała drużyna przyjezdnych, ale bardzo często ich zawodnicy łapali się na pułapkę ofsajdową, i z tych akcji niewiele wynikało. I kolejny kwadrans gry, to troszkę większe przeważanie drużyny z Laskowic. W 35 min po rzucie rożnym blisko na strzelenie pierwszej bramki w tym spotkaniu był jeden z zawodników Jelcza, ale przytomność naszego obrońcy pozwoliła na wybicie piłki z linii bramkowej. Poza tym nic ciekawego nie działo się do końca pierwszej połowy, i do szatni obie drużyny schodzą z wynikiem 0:0

Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmobilizowani, co było widoczne od pierwszego gwizdka arbitra. Od początku 2 poł. to my narzuciliśmy styl gry i to my kontrolowaliśmy wydarzenia jakie dzieją się na boisku. Nasze akcje mogły podobać się publiczności, często strzały na bramkę oddawali: Szafrański, Świtała, Czyżowicz. Jednak te strzały nie pozwoliły na podwyższenie wyniku. W 55 min. po ładnej akcji do piłki prostopadłej w polu karnym dopada Świtała, i pewnym strzałem z lewej nogi(wcześniej służyła mu tylko do podpierania) pokonuje goalkeepera gości. Tak więc od 55 min na tablicy wyników pojawił się wynik MKP 1:0 Jelcz. Ta bramka uskrzydliła nas jeszcze bardziej, i próbowaliśmy podwyższyć wynik, niestety nasza skuteczność troszkę zawiodła w tym spotkaniu. W 65min ciekawa sytuacja w naszym polu karnym. Zawodnik z Laskowic fauluje naszego bramkarza, jednak sędzia tego nie widzi, arbitra bocznego nie było, ale o tym za chwilę. Sędzia kontynuuję grę, ale po chwili ją przerywa, odgwizdując faul dla MKP. Faulu na pewno by nie było gdyby nasz bramkarz, lekko nie kopnął zawodnika z Laskowic. Sędzia pokazuje żółtą kartkę naszemu bramkarzowi, i pozwala kontynuować grę. Achh Ci sędziowie w naszej okręgówce... Od tego momentu mecz zrobił się brzydki dla oka. Zawodnicy często atakowali na swoje nogi, a większość z tych ataków kończyła się faulami. Sędzia od tego incydentu zaczął też nie pewnie podejmować swoje decyzje. Często ich w ogóle nie było, albo były zbyt późno. Do końca spotkania już nic ciekawego się nie wydarzyło i mecz zakończył się wynikiem 1:0. Możemy być zadowoleni z tego wyniku, gdyż mecz wydawał się remisowy.

Teraz przejdę do sytuacji z arbitrami tego spotkania. Mecz prowadziło tylko 2 sędziów. Jeden z asystentów, nie dojechał na spotkanie. W tej sytuacji nie mogliśmy sobie pozwalać na pułapki ofsajdowe, a sędzia główny nie wyłapywał również wszystkich spalonych, fauli i autów.