• autor: benios34, 2010-09-27 17:04

Podsumowanie VII kolejki spotkań !!!

Po kilku fatalnych zachowaniach w tej kolejce przyszedł czas na podsumowanie tego, co było warte uwagi ze strony sportowej. Po krótce podsumujemy tą kolejkę spotkań bo była ona naszpikowana ciekawymi spotkaniami. Zapraszam do środka, do lektury.

FC Wrocław Academy 3-2 Energetyk Siechnice

Spotkanie we Wrocławiu to jak najbardziej hit tej kolejki. Drużyna FC Academy podejmowała na własnym podwórku ekipę z Siechnic. Energetyk od początku zapowiadał, że wybiera się po 3 punkty i z takim nastawieniem wychodzili na boisko. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny ostrożnie ale już groźnie atakowały na bramkę rywala. Goście mieli swoje okazje w których mogli pokusić się o zdobycz bramkową. Gospodarze natomiast krok po kroku, akcja po akcji zaczynali atakować coraz groźniej, aż w konsekwencji strzelają bramkę na 1-0. Po tym golu mecz trochę stracił na widowisku, gdyż Energetyk lekko podłamany a gospodarze wiedzieli, że nie mogą się otworzyć aby nie nadziać się na kontrę. Niestety przyszła nieszczęsna 35 minuta. Bielec po drugiej żółtej ogląda czerwo i Siechniczanie grają w 10. Wtedy Akademia ruszyła i zdominowała cały plac gry. Atakowali raz po raz i pod koniec pierwszej połowy po wspaniałej akcji zdobywają bramkę na 2-0. Do przerwy spokojne prowadzenie gospodarzy, lecz w szatni gości musiało być gorąco. Dowodem na to jest początek drugiej połowy. Energetyk wyglądał jak "Lew z reklamy Liona". Wielka chęć do gry i niesamowita wola walki sprawiły, że piłkarze z Siechnic doprowadzili do remisu. Najpierw z rzutu karnego by następnie głową zdobyć bramkę typu "Stadiony Świata".  Kiedy trener gości miał wielką nadzieję na wywiezienie cennego punktu z terenu lidera, kontuzji doznał jego zawodnik, a wszystkie zmiany były już wykorzystane, tak więc musieli grać tak jakby w 9... Na około 10 minut przed końcem bramkę na 3-2 zdobywa Akademia i tak naprawdę jest już pozamiatane. Do końca spotkania jeszcze 3 szanse na bramkę dla gospodarzy, ale wynik już nie uległ zmianie. Punkty zostają we Wrocławiu, ale wielkie gratulacje dla gości, którzy po raz kolejny udowadniają to, że są świetni piłkarsko oraz mają wielkie zaangażowanie w to co robią. Wielkie brawa dla obu ekip.

Inni o meczu:

Były zawodnik FC Wrocław Academy:

Mecz FC Wrocław - Energetyk według wszystkich obserwatorów stał na bardzo wysokim poziomie zarówno taktycznym jak i czysto piłkarskim. Od początku wyrównana gra z lekką przewagą gospodarzy (no i bramka). Po czerwonej kartce dla Bielca, Fc Wrocław zdominowało grę na boisku i przed przerwą po naprawdę świetnej akcji strzela drugą bramkę. Dwie akcje w 2 połowie pozwoliły im doprowadzić do remisu (Pierwsza z karnego druga to świetne uderzenie głową po rzucie wolnym) . Jednak ambitnie grająca do samego końca drużyna z Wrocławia ok 10 mni. przed końcem strzeliła bramkę i miała jeszcze z 3 okazje do podwyższenia wyniku. Trener gości: Jeszcze dużo nam brakuje do wrocławian jeżeli chodzi o organizację gry. Trener Gospodarzy: Stwarzamy horror po własnych błędach, brawa dla gości za ambicję i walkę. Moim zdaniem to był hit pełną gębą

______________________________________________________________________________________

Orzeł Prusice 2-1 Czarni Jelcz-Laskowice

O tym meczu już pisaliśmy bardziej szczegółowo. Mecz ze strony piłkarskiej stał na naprawdę fajnym poziomie. Czarni osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników udali się do Prusic by wygrać. Fakt faktem, że przeszkodził w tym jeden z bocznych sędziów, ale nie można na to zwalać winy. Laskowice miały swoje okazje w tym spotkaniu i gdyby wykorzystali to co mieli, a zagrali szczelniej w obronie to była szansa na punkty. Gospodarze potrafią grać na własnym obiekcie, który jest niestety w opłakanym stanie... Aż strach pomyśleć co się tam teraz dzieje po tych ulewach... Oby nie to co sezon temu w Jaszowicach. Orzeł od początku sezonu prezentuje równą dobrą formę i grając ostro wygrywają. O ich grze już pisaliśmy i mówię, grajcie ostro ale fair a wszyscy się będziemy z tego cieszyć. W Prusicach mimo wszystko niespodzianka i gospodarze zdobywają komplet punktów.

____________________________________________________________________

Polonia Środa Śląska 0-2 Lotnik Twardogóra

Kolejne spotkanie tej kolejki to pojedynek pomiędzy gospodarzami ze Środy Śląskiej a gośćmi z Twardogóry. Zarówno Polonia jak i Lotnik musieli zdobyć w tym spotkaniu jakieś punkty, gdyż dość średnio radzą sobie w tym sezonie. Pierwsze połowa rozpoczęła się od ostrych ataków gości. Piłkarze z Twardogóry wyszli na to spotkanie tak zmobilizowani jak robili to w tamtym sezonie. Efekty takiego zaangażowania widać było na boisku. Liczne akcje pod bramką Polonii lecz brakowało albo szczęścia albo skuteczności. Gospodarze sporadycznie atakowali, raczej nastawiali się na kontry, lecz w pierwszej połowie Lotnik grał zbyt mądrze. Dowodem tego była bramka zdobyta przez Grabowskiego. Pierwsze połowa kończy się zatem wynikiem 1-0 i zdecydowaną przewagą gości. Druga część gry należała już do Środy Śląskiej. W szatni musiały paść mocne słowa, gdyż teraz to bardziej zmobilizowani byli piłkarze gospodarzy. Druga część gry nie zapowiadała takiego obrotu sprawy, gdyż to Lotnik mógł podwyższyć wynik spotkania lecz bezskutecznie. Po tej akcji ruszyli gospodarze. Utrzymują się oni częściej przy piłce i stwarzają sobie naprawdę klarowne sytuacje bramkowe, lecz skuteczność to była ich najsłabsza strona w tym meczu. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie i niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było też i tym razem, gdyż na 2-0 podwyższył podpora pewnie wykonując rzut karny. Wynik 2-0 dla gości i można pomyśleć, że Polonia nie istniała w tym meczu a było zupełnie inaczej. Odrobina szczęścia i wynik mógł odwrócić się ww drugą stronę. Tak się jednak nie stało i to Lotnik po meczu może wypić wielkie piwo za zwycięstwo. Albo nie, niech wypiją małe piwko bo już trzeba wracać na boisko i dalej trenować przed kolejnymi spotkaniami.

Widawa Bierutów 11-0 KS Żórawina

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Wielkie brawa należą się Widawie za to, że w końcu się przełamali i nastrzelali bardzo, ale to bardzo dużo bramek. Tym samym zrehabilitowali się za pasmo ostatnich niepowodzeń. Dodać należy, że w tym meczu każdy strzał na bramkę Żórawiny zamieniał się na gola... Było to spowodowane poniekąd brakiem podstawowego bramkarza w drużynie gości. Sami zawodnicy podkreślają, że był cienki jak "Polsilver". No cóż, może miał słabszy dzień, ale przez to ucierpieli i to bardzo jego koledzy z drużyny, którzy starali się jak mogli, ale ten nieszczęsny bramkarz... Piłkarze z Bierutowa w końcu nie zawiedli i pokazali jak gra się w piłkę nożną. Taką postawę prezentować mieli w poprzednich spotkaniach i wiedzą jedno, że przegrywać już nie chcą ani nie mogą. Mecz był na prawdę jednostronnym, marnym widowiskiem. Bardzo dobrze spisała się obrona Widawy, która zaledwie 4 razy na 90 min dopuściła piłkarzy Żórawiny w okolice swego pola karnego. Tak więc w Bierutowie bramkarz gości zaśpiewał aż 11 razy piosenkę "Znów dziś przeszła obok mnie" natomiast, gdyby na trybunach siedział jakiś fryzjer to wszyscy kibice oraz piłkarze gospodarzy byli by łysi, gdyż co chwile krzyczeli GOL, GOL. 3 punkty pozostają w Bierutowie, a Żórawina kompromituje się po raz kolejny, choć tym razem przez brak podstawowego bramkarza.

Mateusz Królik - zawodnik KS Żórawina

Dostaliśmy od Widawy 11-0 ... tragedia. Co strzał to bramka... Mieliśmy rezerwowego bramkarza a on jest tak słaby że cho,cho... Widawa nic szczególnego nie grała tylko bardzo skutecznie strzelała, a nasza obrona to masakra... Wchodzili w pole karne jak w masło .. obrona Widawy w miarę dobrze gra... nie są wysocy ale dobrze ze sobą współpracują a jak dobrze to świadczy to że my w meczu w sumie tylko 4 okazje bramkowe mieliśmy.

__________________________________________________________________________

Polonia Jaszowice 4-2 Barycz Sułów

Faworyt tego spotkania był tylko jeden!!! Byli nim gospodarze z racji tego, że w tym sezonie prezentują po pierwsze lepszą formę a po drugie Barycz osłabiona po ostatnim idiotyzmie i aż 3 czerwonych kartkach. Polonia od samego początku ruszyła na gości lecz trudno było im wypracować klarowną pozycję do oddania celnego strzału. W około 20 minucie gospodarze dopinają swego. Raś do Mielczarka a ten precyzyjnym strzałem obok bezradnego bramkarza. Wszyscy odetchnęli z ulga i myśleli, że teraz to już pójdzie z górki. Ale na myśleniu się tylko skończyło. Barycz na ile tylko mogła na tyle grała to co potrafiła. w 43 minucie doprowadzili do remisu by za około 49 sekund cieszyć się z prowadzenia. W szeregach gości euforia a w szatni gospodarzy frustracja. Trener Polonii musiał wpłynąć na swoich zawodników, bo przegrywali mecz, który wygrać należało. Po przerwie jeszcze większa determinacja Jaszowic. Akcja za akcją lecz Barycz jeszcze się broni. Na około 15 minut przed końcem spotkania Sułów całkowicie opada z sił czego dowodem jest utrata aż 3 bramek. Mielczarek, Raś i Ogrodnik na przestrzeni 10 minut dobijają rywala. 4-2 i teraz radość po stronie Jaszowic. Goście ponownie opadli z sił przed zakończeniem spotkania, a perfekcyjnie wykorzystali to gospodarze. Jaszowice rozpędzone i aż strach się ich bać. Będą groźni w tym sezonie i jeszcze pokażą nam na co ich stać.

___________________________________________________________________________

Piast Wrocław-Żerniki 0-2 Piast Żmigród

No i teraz opiszemy spotkanie naszych "browarników". Mecz miał być widowiskiem ładnym i owocnym w niezliczone akcje oraz bramki. Mimo tych samych nazw mecz miał nie być czysto przyjacielski no ale niestety tak wyglądał. Obie ekipy grały tak, jakby nie chciały zrobić krzywdy swoim rywalom. Obie drużyny nie atakowały i obie ekipy nie stwarzały sobie okazji bramkowych... No niestety Żmigród, który jeszcze niedawno zremisował z liderem teraz mimo zwycięstwa zagrał antyfutbol. Chcemy oglądać Piasta który zachwyca nie sprawia, że meczy z ich udziałem nie chce się oglądać. Także więcej nie ma co się rozpisywać. Mecz nudnawy, momentami chciało się na nim zasnąć, a ciekawszą atrakcją był przelatujący samolot. Oby to ostatni taki mecz w tej lidze. Zwycięstwo gości nie podlega dyskusji gdyż gospodarze zagrali jeszcze gorzej. Piast Żmigrodzki wygrywa, a Piast Wrocławski na dno spływa.

Strzelinianka Strzelin 5-1 GKS Kobierzyce

I w ostatnim już spotkaniu tej kolejki wielkie przełamanie Strzelinianki. Zwycięstwa miały przyjść z czasem i jak widać powoli krok po kroku gospodarze pną się w górę. Kobierzyce udały się do Strzelina aby powalczyć o jakieś punkty, lecz chęci to czasami za mało. Na boisku istniała tylko jedna drużyna i nie była to Gieksa. Gospodarze w końcu zagrali tak, jak powinni grać od początku sezonu. Ich bramkostrzelny napastnik wpisał się na listę strzelców aż 4 krotnie i jest już 2 w klasyfikacji strzelców i depcze po śmierdzących piętach Łukasza Świtały. Strzelinianka w końcu gra jako Kolektyw, bo początek zespołu to mieli też jak Kolektyw ale bardziej jak Kolektyw Radwanice... Pewne zwycięstwo nad Kobierzycami stawia ich teraz w bardzo dobrym świetle przed kolejnymi spotkaniami. Goście po raz kolejny zawiedli i po kilku ładnych meczach przyszły niestety dotkliwe porażki. Strzelinianka w niedzielę, na własnym boisku będzie bardzo trudnym rywalem i czy ponownie wróci "twierdza Strzelin"? Bardzo możliwe, na razie chłopaki muszą nadal ciężko pracować na treningach. Goście tego spotkania muszą po męsku porozmawiać o tym, po co wychodza na boisko, bo jeśli tylko po to by rozerwać się w weekendowe popołudnie to zapraszam na festyn do Rataj lub innej wioski. Panowie, stać was na zwycięstwa i udowodnijcie sobie i wszystkim innym, że nie warto was jeszcze skreślać.